Dostępność: Dostępny
Czas wysyłki: 48 godzin
Koszt wysyłki: od 17,00 zł
Kod producenta: SG.510.Runyes
Stan magazynowy:
Stan produktu: Nowy
Waga: 0,10 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 60 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Filtr bakteriologiczny w autoklawie, zwany też filtrem powietrza, zabezpiecza podzespoły sterylizatora przed zabrudzeniem, ale w szczególności wsad przed skażeniem, które może dostać się wraz z zasysanym powietrzem do autoklawu. Zabrudzenie filtra jest naturalnym czynnikiem i wpływa nie tylko na zmniejszenie przepustowości podczas procesu zasysania powietrza, ale może mieć także wpływ na jakość sterylizacji narzędzi. Stąd konieczność jego stosowania w autoklawach, jak również systematycznej kontroli i wymiany. W trakcie wykonywania przeglądu autoklawu często spotykamy się z pytaniem: przed czym chroni filtr bakteriologiczny, skoro pompa próżniowa usuwa powietrze z komory sterylizacyjnej a nie zasysa je do jej wnętrza. Tu należy więc wyjaśnić jak działa system filtracji w autoklawie, by zrozumieć jak ważnym elementem jest filtr bakteriologiczny. Powietrze w pierwszej fazie procesu sterylizacji w autoklawie faktycznie jest odsysane na zewnątrz komory. Następnie odbywa się sterylizacja, podczas której do komory, ani z niej, nic się nie przedostaje. Ale jest jeszcze trzecia faza cyklu, polegająca na spuszczeniu ciśnienia i wpompowaniu powietrza do komory, celem osuszenia wsadu. I na tym etapie swą rolę ma do odegrania filtr bakteriologiczny, bowiem jest gwarantem, że do komory zostanie zassane sterylne powietrze.
Z tego powodu każdy autoklaw wyposażony jest w filtr bakteriologiczny, który należy wymieniać co 6 miesięcy lub 500 cykli - w zależności co nastąpi pierwsze. Ponieważ jednak autoklawy pracują w różnych warunkach, toteż niezależnie od rekomendowanego terminu w którym filtr należy wymienić, zalecana jest także jego cotygodniowa kontrola. Nie jest to czynność w żadnym stopniu skomplikowana i sprowadza się do oględzin wzrokowych. Jeżeli filtr bakteriologiczny jest śnieżnobiały to nie wymaga on wymiany na nowy. Jednak gdy zauważmy, iż zrobił się szary, należy bezzwłocznie wymienić go na nowy. Nie jest to duży wydatek, gdyż czynność tą przeprowadzimy samodzielnie i zabierze nam nie więcej jak minutę.
Średnica filtra 54mm, średnica gwintu 9mm, długość gwintu 20mm
Skuteczność filtracji BFE - 99.999%
Skuteczność filtracji VFE - 99.999%
Zdolność filtracji - 0.027 µm
Efektywny obszar filtracji - 14.6 cm2