Jak spakować autoklaw do wysyłki kurierskiej?
O czym pamiętać a czego nie robić?
W przypadku autoklawów Enbio sprawa jest dużo prostsza niż w przypadku dużych autoklawów ważących nierzadko ponad 50kg. Niestety ta z pozoru prosta czynność potrafi czasem sprawić nie lada kłopot, gdyż kto w salonie kosmetycznym trzyma oryginalny karton od Enbio, folię bąbelkową czy inne materiały wypełniające?

Oryginalne kartony i znajdujące się w nich zabezpieczenia są najlepszym sposobem, by opakować autoklaw Enbio więc warto je zachować. Gdy ich nie mamy musimy znaleźć coś podobnego, czyli karton wykonany z grubej tektury, który jest większy niż nasz autoklaw. Chodzi o to, że pomiędzy ścianami kartonu a obudową autoklawu muszą znaleźć się wypełnienia. W przeciwnym wypadku autoklaw będzie narażony na uszkodzenia.

Szczególnie wrażliwe na uszkodzenia są elementy, które wystają poza obręb obudowy autoklawu - klamka drzwi, filtr HEPA, pendrive. Z tego powodu elementy te należy zdemontować lub - o ile demontaż jest niemożliwy, starannie zabezpieczyć. Zanim więc autoklaw trafi do kartonu odczepiamy rurki wody (niebieską i czerwoną) pozostawiając jednak szybkozłącza służące do ich mocowania, gdyż serwisant nie będzie miał pod co podłączyć swoich rurek wody. Odkręcamy także filtr HEPA i wypinamy z portu USB pendrive (pamięć zewnętrzną), które wkładamy do zimnej komory sterylizacyjnej (możemy dodatkowo przyczepić je taśmą samoprzylepną do tacy szuflady.
Mocowanie pendrive lub HEPA do wyświetlacza LCD to bardzo ryzykowny pomysł, który grozi trwałym uszkodzeniem LCD (wymiana może przekroczyć kwotę 1000zł!). O ile pendrive jest nam potrzebny do szybszego ustalenia awarii, o tyle filtr HEPA jak i rurki wody czy przewód zasilający są dla nas zbędne i mogą pozostać u Państwa. Tak przygotowany autoklaw możemy włożyć do oryginalnego kartonu, zabezpieczając go oryginalnymi wypełnieniami, lub gdy takowego nie posiadamy, owinąć go folią bąbelkową (lub innym materiałem - np. kocem) i umieścić w kartonie zastępczym.


Jeżeli po włożeniu autoklawu do kartonu okaże się, że jest w nim wolna przestrzeń, należy ją wypełnić (styropianem, gąbką czy choćby kawałkami kartonu). W przeciwnym razie autoklaw będzie narażony w trakcie podróży na przemieszczanie się wewnątrz kartonu, co może doprowadzić do jego uszkodzenia. Ostatnią rzeczą jaką należy zrobić przed zamknięciem kartonu z autoklawem, jest włożenie do środka zlecenia naprawy (https://gebiss.pl/images/zgłoszenie%20naprawy.pdf). Dzięki niemu serwisant będzie wiedzieć co ma robić i dla kogo. Niestety autoklawy przysyłane bez jakichkolwiek informacji (dotyczących usterki lub danych kontaktowych) czekają później na ustalenie powodu wizyty w serwisie, zamiast trafić na stół naprawczy.
Zaklejając karton warto też zwrócić uwagę na to jak ustawiony został autoklaw, by uniknąć wysłania urządzenia do góry nogami lub w pionie, co też się niestety zdarza.
PAMIĘTAJ! Nieprawidłowo opakowane urządzenie do wysyłki jest podstawą dla firmy kurierskiej, by odmówić wypłaty odszkodowania za powstałe w transporcie uszkodzenia.
Prawidłowo spakowane autoklawy Enbio do transportu:



TAK PAKUJ AUTOKLAW ENBIO DO TRANSPORTU.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog